
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 180 mW |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 800 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Max Current Rating | |
| Max Power Dissipation | 180 mW |
| Hold Current | |
| Trip Current | |
| Schedule B | 8533400080 |
| Resistance at 25 ℃ | 10 kΩ |
| B Value at 25/50 | 3380 K |
| B Value at 25/85 | 3435 K |
| B Value at 25/100 | 3455 K |
Stock: 25542
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11924
Ext.Price$0.11924
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11924 | $0.11924 |
| 10 | $0.05962 | $0.59620 |
| 50 | $0.05323 | $2.66150 |
| 100 | $0.04753 | $4.75300 |
| 500 | $0.04158 | $20.79000 |
| 1000 | $0.03638 | $36.38000 |
| 3000 | $0.03357 | $100.71000 |
| 5000 | $0.03097 | $154.85000 |
